Папки-передвижки

Конспект занятия по валеологии для детей средней группы «Растем здоровыми»

Анжела Терещенко
Конспект занятия по валеологии для детей средней группы «Растем здоровыми»

Мета: В доступній формі довести до дітей правила здорового і активного життя.

Учити дітей розрізняти «чисте» і «брудне» пові тря: навіщо треба

провітрювати приміщення. Закріпити з дітьми культурно-гігієнічні

навички, пояснивши дітям навіщо треба мити руки і чистити зубки.

Ознайомити дітей з елементами самомасажу рук і ніг. Закріпити лічбу в

межах «5» та геометричні фігури круг і трикутник. Створювати емоційний

комфорт під час заняття для ефективного засвоєння навчального матеріалу.

Виховувати бажання піклуватися про своє здоров’я.

Публикация «Конспект занятия по валеологии для детей средней группы „Растем здоровыми“» размещена в разделах

Обладнання: будинок Зайчика, мишка, білочка, зайчик, хмарка, котик, сонечко,

рушник, вода, мило, горіхи, ватяні палички.

Хід заняття :

Вихователь: Діти, як можна привітатися, побажати один одному добра?

Ді ти: «Добрий день!»

Вихователь: «Добрий день тобі сказали»

«Добрий день» - ти відповів.

Вас дві ниточки зв’язали

Теплоти і доброти.

Вихователь: Щоб тепло перейшло один до одного можна обнятися, ще притиснутися долоньками. Давайте спробуємо.

Вихователь: Подивіться один на одного і скажі ть: чи схожі ви між собою.

(Діти розглядають один одного і називають, що у них спі льного: руки, ноги, тулуб, очі, носики, ротики, вушка і т. д)

Вихователь: Діти! Сьогодні нас з вами чекають справжні пригоди в лісі. На чому ви б хотіли поїхати в лі с: на машині, автобусі чи потязі? (діти обирають собі вид транспорту і від’їжджають у подорож).

Вихователь: Ось ми і приїхали на галявину. Погляньте, який тут гарний будиночок! Цікаво, хто в ньому живе?

(Підходять до будинку, стукають у двері).

З’являється Зайчик і плаче.

- Зайчику, що трапилось?

- У мене зубки болять!

- Дітки, а у вас болять зубки?

- Ні! Бо ми їх чистимо.

Вихователь: Дійсно, зубки діти чистять щіточкою і зубною пастою. (показує щіточку)

Я маленька зубна щітка,

Я часу не гаю,

Вмить допомагаю.

От вам всі м моя порада:

Чистить зуби треба всі м:

І дорослим і малим.

- Так дітки, тепер у нас є зубна щітка, а дуже давно у людей не було щіточок і вони чистили зубки гілочками з розпушеними кінцями. Вони були схожі на ваші пензлики для малювання. Протирали зуби також ганчіркою. А потім один імператор придумав зубну щітку яка дуже схожа на нашу.

Зайчик: Спасибі вам за цікаву розповідь.

- Ми хочемо подарувати тобі, зайчик, щіточку, щоб у тебе ніколи не боліли зубки.

Зайчик: Дякую, тепер у мене ніколи не будуть боліти зубки. а будуть білі, міцні.

Хто гарненьку щітку має

За зубами доглядає

Враз морквинку розгризає

Вітаміни споживає.

- Діти, а давайте ми пригостимо Зайчика вітамінами. Що полюбляє Зайчик?

Ді ти: Моркву, капусту.

- А як звуть діток Зайчика?

- Зайченята! (пропоную порахувати їх).

(Пригощаємо Зайчат морквою і капустою).

- А яку геометричну фігуру нагадає вам морква? (трикутник). А капуста? (круг).

- Зайчику, а що ти робиш вранці, коли прокидаєшся?

Зайчик: Обов’язково вмиваюсь і промовляю

«Водичко, водичко умий моє личко.

Рум’яне та біле, як яблучко спіле»

(пропоную повторити разом з Зайчиком).

- Діти, а що забув ще зробити Зайчик?

Ді ти: Витертися рушником!

Д/гра «Добери предмети для умивання».

Вихователь: А чи зможете, малята,

Ви загадку відгадати?

В неї очі мов горішки;

Кожушина хутряна

Гострі вушка, наче ріжки,

У душі живе вона. (білочка).

- Дійсно, діти, білочка. На цій галявині на пеньочку сидить білочка з дітками своїми. А як же звуть її маленьких діточок?

Ді ти: Білченята!

Вихователь: Хвіст трубою

Спритні ніжки

Плиг із гілочки на гілку!

Підбирає всі горішки

І укладає їх у скриньку!

Бі лочка: Я дарую вам горішки

Масажуйте ручки й ніжки.

(Роздаю дітям горіхи і починаємо масаж рук і стопи ніг).

Масаж:

1. Кочення горішків на долоні.

2. Стискування горішка в долонях.

3. Перекладання з долоні в долоню.

4. Прокачування горіха стопою ноги.

Бі лочка:

Будьте всі веселі й дужі

До здоров’я не байдужі.

(Діти дякують звірятам і прощаються з ними).

Пропоную дітям психогімнастику, лежачі на килимі.

Психогі мнастика:

1. Сердечко моє рідне, працюй гарно, будь добрим.

2. Животик, будь м’якеньким і ніколи не хворій.

3. Посміхнулися і заплющили оченята. Витягніть ручки. На долоньках у вас лежать маленькі сонечка. Іде тепло по всій руці. Руки заспокоїлись і відпочивають. Сонячні промінчики зігрівають ваше тіло і втоми не має.

Проводиться рухлива гра «Сонечко та дощик». Після гри пропоную дітям намалювати весняний дощик, який ллється з хмарки ватяними паличками.
