Анжела Терещенко
Конспект занятия по развитию речи для детей средней группы «На гостини до Колобка»
▼ Скачать + Заказать документы
Мета: продовжувати знайомити дітей зі світом казки, використовуючи метод
моделювання, називати дійових осіб та послідовність подій. Вправляти в
підборі заданого слова, стимулювати мовну активність дітей, бажання
придумувати нову кінцівку казки. Розвивати вміння встановлювати
причинно-наслідкові зв’язки. Виховувати співчуття, доброзичливе
ставлення до слабкішого, бажання допомогти йому.
Матері ал: чарівна торбинка, іграшка-колобок, книга казок з замками, геометричні
фігури, круги (білий, коричневий, сірий, оранжевий, фланелеграф, макети
Публикация «Конспект занятия по развитию речи для детей средней группы „На гостини до Колобка“» размещена в разделах
- Конспекты занятий. Все конспекты
- Развитие речи. Конспекты занятий, НОД
- Средняя группа
- «Колобок». Все материалы по сказке
- «Колобок». Конспекты занятий
- Темочки
«колобків» на кожну дитину; фломастери, макети галявинок, макети
галявинок, малюнок лисички.
Попередня робота: читання казки «Колобок», обговорювання, драматизація,
загадки по казкам, бесіди про травин, закріплення геометричних фігур,
дидактичні ігри «Чарівний мішечок», «Впізнай на дотик», «Який», «Що
робимо», робота з мімікою та характерами, як їх зобразити.
Хід заняття :
- Добрий день, шановні гості, добрий день любі діти. До нас у дитячий садок сьогодні в гості забігла маленька сіра мишка.
По дитячому садочку бігла мишка,
У торбинці несла книжку
За килимок перечепилась,
І торбинку загубила,
Ту торбинку я знайшла
Вам, малята, принесла.
- Ось ця торбинка, давайте подивимось, що в ній знаходиться (дістає книгу казок).
- Яка чудова книга. А вам хотілось би дізнатись, що знаходиться всередині? Давайте відкриємо і подивимось (спробує відкрити) Ой, щось не виходить. Що мені заважає? (замки)
- Скільки їх? (3).
- А що треба щоб їх відкрити (ключі).
- Так, але ключі незвичайні. Зверніть увагу, на замочках зображені геометричні фігури.
- Назвіть їх (трикутник, коло, квадрат)
- А де ж нам знайти ключі? Давайте подивимось у торбинці. Так є, тільки їх так багато, давайте спробуємо знайти потрібні ключі на дотик.
(Діти по черзі з торбинки дістають геометричні фігури та прикладають їх до замка, знаходять потрібні, а інші діти вирішують чи вірно виконано завдання).
- Ось ми з вами і відкрили замки, а тепер заглянемо до нашої книжки. Книга ця незвичайна, тут живуть казки, але вони не писані словами, а зображені в малюнках. Сідайте на стільці і спробуємо їх відгадати.
(Діти називають казки «Ріпка», «Теремок», «Рукавичка», «Колобок»).
- Ой, в нашій торбинці щось рухається, хто це може бути?
(Припущення дітей, вихователь дістає Колобка іграшку).
- Який же ти, Колобочку, гарненький, веселий, рум’яний.
- А ми про тебе казку читали. Діти, давайте пригадаємо її.
- Кого першого зустрів Колобок, коли втік від баби з дідом (зайчика).
- Ось, погляньте, у мене є коло білого кольору. Це буде зайчик (виставляю коло на фланелеграфі).
- Що буває білого кольору? (відповіді дітей).
- В яких казках ще зустрічається зайчик? (відповіді)
- Як в казках називають зайчика.
- Покотився колобок далі. З ким потім він зустрівся? (відповіді)
- Вовк буде кружечок сірого кольору (виставляємо на фланелеграфі)
- А чому я вибрала сірий колір? (відповіді)
- Діти, який вовк за характером? (злий)
- А чому він злий? (тому що голодний)
- А як називають вовка в казках? (відповіді дітей).
- Діти, якого кольору повинен бути наступний кружечок? (коричневий).
- Чому? (відповіді).
- Як ричить ведмідь?
- Ви справжні ведмежата.
- А ну, ведмежата, давайте пограємо з вами.
Фізхвилинка
Ведмежат прибігло троє
Закрутили головою
Ось так, ось так, закрутили головою.
Ведмежата мед шукали
Дружньо дерево гайдали.
Ось так, ось так, дружньо дерево гайдали.
Ведмежата біля схилу
Перевальцем по ходили
Ось так, ось так перевальцем походили.
- Ой, які ж ведмежата сердиті? А покажіть, як вони виглядають коли веселі, хитрі (діти показують мімікою).
- А кого з казкових героїв завжди зображено хитрим? (лисицю)
- Якого кольору повинен бути наступний кружечок (відповіді) Чому?
- Діти, подивіться навкруги, чиїсь сліди, хто ж їх залишив? Давайте підемо по них і дізнаємось хто це повинен бути (ідемо в іншу кімнату).
- Діти, хто це заховався (лисичка, вона хоче з’їсти Колобка.
- Діти, а щоб ви зробили якби були Колобком?
- Як би врятувалися від лисички? (відповіді).
- Давайте допоможемо Колобку та підкажемо, як врятуватися.
(Діти висловлюють свої пропозиції)
- От ми з вами врятували Колобка, який настрій тепер став у нього (радісний) А тепер малюємо радісного та щасливого Колобка.
(Діти на заготовках жовтого кольору малюють обличчя фломастерами).
- Та пустимо наших Колобків гуляти на галявинки.
- Діти, сьогодні нам книга казок допомогла побувати в казці «Колобок», а наступного разу ми побуваємо в інших казках. Всі молодці. На цьому наше заняття закінчено.